0216 630 13 38

Sosyal Medyada Biz}

Sentetik Çim Halı

Sentetik Çim Halı

Doğal çimlerin bakım giderleri, sulama maliyetleri, harcanan zaman ve en önemlisi istenen sonuçların her zaman alınamaması gibi sebeplerden dolayı suni çim (sentetik çim) halıya talepte artmıştır.Bunların yanısıra mekana verdiği görsel güzellik ve kullanım kolaylığı bu tip ürünlerin ön plana çıkmasına sebep olmuştur.

Doğal çime alternatif olarak üretilen sentetik çim, top oynama şartlarını doğal çim zemindeki etkileşimlerin aynısını birebir vermesi amacıyla uygulanıyor ve piyasaya sunuluyor. Sentetik çimin amaçlarından biride, doğal çime yönelik olduğu için özellikler neredeyse aynıdır.Tüm dünyada FIFA turnuvalarının eleme maçları suni çim üzerinde yapılmaktadır.
Suni çim ile yapılmış bir sahayı, doğal çimle karşılaştırılğında çok daha ucuz olduğu görülür.Sahanın bakımına harcanan zamandan ve masraftan tasarruf edilmesinin yanı sıra, doğal çim sahalara göre suni çim halı sahalar çok daha fazla oyun süresi sağlar.Ayrıca tüm hava şartlarında doğal çimden daha çok performans göstermektedir.Suni çim halıların ömrü düzenli bakımla beraber yaklaşık 10 yıl gibi bir zamana ulaşır.
Sentetik çim doğal çime alternatif olarak üretilmiştir.Temel özellikleri olarak görünüm ve kullanım şartları açısından iki ürün birbirine eşdeğerdir.

Çok az bakım gerektiren, her türlü hava şartlarında doğal çimden çok daha iyi performans gösteren ve 10 yıla kadar ömrü olan saha hayal edin. Sentetik çim sahaların su geçirgenliği çok fazla olduğundan altyapısı iyi hazırlanmış sahalarda zeminde su birikmesi söz konusu değildir. Günün 24 saati ve yılın 365 günü kullanılabilen bir saha düşünün.

21 Şubat 2016
2.952 kez görüntülendi